دومین شماره دانش نامه ساعت با موضوع تحول دیجیتال در صنعت بیمه منتشر شد
۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۲۵

دومین شماره دانش نامه ساعت با موضوع تحول دیجیتال در صنعت بیمه منتشر شد

صنعت بیمه از جمله صنایعی است که در برابر تغییرات بسیار مقاوم بوده و با ظهور و بروز فناوری های نوین، در سالیان اخیر دستخوش یک انقالب دیجیتالی شده است بی شک این تغییرات به معنای تغییراتی بزرگ برای بیمه گران و بیمه گذاران خواهد بود

صنعت بیمه از جمله صنایعی است که در برابر تغییرات بسیار مقاوم بوده و با ظهور و بروز فناوری های نوین، در سالیان اخیر دستخوش یک انقالب دیجیتالی شده است بی شک این تغییرات به معنای تغییراتی بزرگ برای بیمه گران و بیمه گذاران خواهد بود.

 ترکیب فناوری با کسب و کار بیمه، راه را برای تکامل بیشتر، ارائه خدمات بهبود یافته، کاهش هزینه ها و افزایش تجربه مشتری هموار کرده است. در حال حاضر کاربردهای متنوع هوش مصنوعی از ارزیابی ریسک تا ارائه قیمت های سفارشی سازی شده و رسیدگی به خسارات در صنعت بیمه در حال توسعه و استفاده می باشد.

هوش مصنوعی به بیمه گران کمک می کند تا با تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده ها مانند داده های تاریخی، ریسک را با دقت بیشتری ارزیابی کنند و از این طریق پوشش های شخصی سازی شده را با لحاظ سیاست های قیمت گذاری دقیق به مشتریان ارائه کنند. همچنین می‌تواند با تجزیه و تحلیل الگوهای داده‌ها و شناسایی فعالیت‌های مشکوک، به کشف و پیشگیری از تقلب کمک کند، که می‌تواند به بیمه‌گران کمک کند تا با کاهش تعداد ادعاهای متقلبانه، صرفه جویی چشمگیری در پرداخت های خود داشته باشند.

 این گزارش که با کوشش جناب آقای بهنام حسین پور و آرش ودادی در کارخانه دیجیتال سپهر ترجمه و تالیف شده است از جدیدترین مقالات منتشر شده موسسات معتبر دنیا همچون موسسه مشاوره مدیریت مک کینزی، گارتنر و دیلویت انتخاب گردیده است که ضمن ارائه چارچوب بهره برداری از هوش مصنوعی در صنعت بیمه؛ بیان سیر تکامل صنعت متاثر از فناوری و تشریح روندهای برتر بیمه-فناورها (Insurtech) برخی اقدامات ابتکاری قابل اجرا توسط کارخانه دیجیتال در صنعت بیمه با محوریت تحول دیجیتال را نیز بیان می نماید و در این مسیر نقشه راه عملیاتی مناسبی را پیش روی فعالان صنعت بیمه قرار می دهد.

علاقه مندان به دریافت متن کامل گزارش می توانند با کارخانه دیجیتال سپهر به نشانی sepehrdigitalfactory@gmail.com در ارتباط باشند.

کارشناسان تحول در کارخانه دیجیتال سپهر آمادگی تبادل نظر و برگزاری جلسات و مشاوره در حوزه تحول دیجیتال سازمانی و کسب و کار برای شرکت های مختلف را دارند.

جهت دانلود فصل اول این گزارش کلیک نمایید.

نظر بدهید
capcha